(067) 448-56-84

Асоцiацiя по захисту прав споживачiв фiнансових послуг

Гарантуємо збереження майна і повертаємо впевненність та спокій


Позиція Асоціації антиколлекторів та правозахисників України «Ваша Надія» стосовно прийнятого депутатами Верховної Ради закону 1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів.

Позиція Асоціації антиколлекторів та правозахисників України «Ваша Надія» стосовно прийнятого депутатами Верховної Ради закону 1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів.

Ох, скільки галасу здійнялось навколо закону 1558-1! Що ж за переполох? Чи це кінець світу наступає?

Та ні. Усе набагато простіше: люди, що брали кредитні кошти задля покращення своїх житлових умов в основному до кризи 2008 року за курсом 4.60-5.05дол США більше не мають бажання, та й не мають можливості оплачувати за курсом 23-25 із об’єктивних причинам: не хочуть бути вічними невільниками банків і вириваються з фінансових ланцюгів.

Можна упевнено сказати, що настав момент істини, коли необхідно приймати реальні заходи, а не заговорювати проблему, коли «низи не можуть, а верхівка не хочуть». Те, що відбувається навколо ще не підписаного Президентом закону, інакше як хаосом мислення не назвати. Зштовхування чолами позичальників і вкладників, замість прийняття відповідального рішення, висвітлює повну неспроможність влади у кінці кінців розрубити цей «Гордіїв вузол», який зв’язав мертвою хваткою мільйони українців.

Важко уявляється зв’язок валютних кредитів з гривневими над ризиковими депозитами під 20-30%.

На сьогоднішній день уся світова сучасна банківська система потребує кардинальних змін.

Так звана «кров’яна система економіки», що вийшла з доморослого середньовічного лихварства, категорично осуджувана у ті часи церквою, деградувала, перетворилась за останні століття в паразитуючого світового монстра, що живе за рахунок мільярдів простих людей за рахунок висмоктування з них усіх життєвих сил.

Але якщо в розвинутих країнах більш-менш дотримується баланс відносин між усіма учасниками фінансового ринку, то в Україні ось уже майже два десятиріччя відбувається звичайне пограбування при мовчазній згоді держави і зовсім не безкорисливій участі в цьому свавіллі багатьох чиновників.

Ось декілька порівняльних чисел. Ставки по іпотеці в США, Німеччині, Франції, Бельгії, Швейцарії, Австрії та інших країнах коливаються від 2 до 5 % річних.

До відома: ставка займу для комерційних банків в ЄЦБ складає 0,05% річних. Багато банків України мають материнські структури в Європі, які «позичають» там під вказаний відсоток, а пропонують уже тут «всього» під 13-15 річних. В усіх цих країнах держава уважно слідкує за правилами «гри», вчасно приймаючи міри, особливо у кризові часи, для пом’якшення фінансового обтяження на позичальників, розуміючи, що саме вони і є «еритроцитами», наповнюючими цю ж «кровоносну систему економіки». Середня заробітна плата «за кордоном» у десять раз вище, ніж в Україні.

А що ж у нас? Процентна ставка у валюті складає 13-15 в рік при середній заробітній платі у 100 дол. США в місяць. Тільки вже ці цифри говорять про безперечну корупцію всього банківського бізнесу України.

Перед тим, як галасувати про неминучий крах і про необхідність платити усій країні при перерахунку кредитів по 5,05, потрібно не полінуватись і проглянути данні про так звані «откатні» рефінансуваннях комерційних банків НБУ хоча б з 2008 року. Сума вимальовується просто величезна. Тільки з 2011 по 2015 рік банки отримали від НБУ 420 млрд. грн. рефінансування і ре капіталізації і при цьому їм до 2020 року зробили відстрочку в поверненні цих грошей. Біля 110 млрд. виданих коштів НБУ є вже проблемними і фактично ніколи не повернуться. Звідки ці гроші? З бюджету. Рухнула економіка України? Ні. Але й не розвивається.

Тому що комбанки наші з вами кошти, отримані від «государства в государстве» - НБУ постійно викидають на міжбанківський валютний ринок, збільшуючи попит на валюту і її подальше подорожчання.

Згадаємо нещодавні «качелі» до 40 грн. за дол..США. Тоді викачали з людей мільярди і порозсовували по кишенях. Спекуляція в державному масштабі на лице. Але сьогоднішні крикуни мовчали. Це ж «БАНКИ»!

Звідки валюта у міняйлів чорного ринку у той час, коли її немає в обмінниках? Правильно-з комбанків, спокійно купивши її за державні кошти і так само спокійно спродавши її нам з вами під прикриттям правоохоронних органів на численних «книжках» країни.

В минулому році тільки по Одесі «приказали довго жити» три банки, отримавши буквально перед цим велике рефінансування від «наївного» НБУ: Імекс, Порто-Франко,Фінанси та кредит. Державні кошти попросту вкрадені, а головний бувший міліціонер країни, сьогоднішній голова фракції парламенту чомусь не пішов у відставку…

Погляньте на щорічні бонуси так званих топ-менеджерів вітчизняних банків під час війни і кризи – вас вразять ці суми. Що такого вони винайшли, розвинули, підтримали, окрім наповнення своїх і так заповнених пачками грошей карманів.

Погляньте скільки грошей викидають комбанки тільки офіційно з «общака» на «підтримку» «бідної» судової системи, а ще скільки судді вони утримують негласно, щоб не дай Боже який-небудь сміливий і зневірений від беззаконня позичальник не виграв у них суд!

Хто знає, скільки грошей розкрадають свої ж співробітники банків, яких знову й знову покриває НБУ? (Згадайте нещодавну крадіжку 5 млн. у Одеському обласному управлінні). А скільки банків грає по-серйозному на гроші вкладників на міжнародному валютному ринку Форекс, ризикуючи і залишаючи часто на ньому мільйони чужих грошей, які знову ж таки рефінансує НБУ?

А важкий і хитрий процент по якось уже виданому кредиту під 15%, який перетворюється за рік у 100-120% чистого прибутку, прихованого від держави, що виходить в офшори?

Звідки взялось число в сьогоднішній говорильні в 80 тисяч валютних позичальників?

Тільки позичальників недобудов, продовжуючи платити банкам за «строительній воздух» в Україні нараховується 50-60 тисяч людей. Усіх же людей, узявши іпотечні кредити і тим самим давши поштовх до розвитку економіки країни, декілька мільйонів. І вони, ці люди, дали у свій час можливість заробітку і вкладникам, яких сьогодні цькують на них, як на основну проблему невиплати давно уже украдених самими банкірами і кредитними спілками грошей.

Якщо Україна, як декларують її лідери, направляється до Євросоюзу, то в чому проблема почати з того, щоб просто привести процентні ставки по кредитам до загальноєвропейського рівня в 2-5% при яких платежі валютних позичальників зразу же впадуть в 4-5 разів і зніметься ця громадська соціальна напруга?

В Європі не відбувається колапсу економік при такому рівні процентних ставок, а навпаки, відбувається розквіт.

Можна з впевненістю сказати, що комерційні банки в нашій країні та їх вітчизняні і закордонні володарі є найбільш сильним невидимим лоббі не вступу України в Євросоюз – адже тоді їх зверх прибутки закінчаться і їм доведеться вести жорстоку конкурентну боротьбу за кожного клієнта.

Тепер на кону поставлені з одної сторони - життя, здоров’я, свобода, дах над головою мільйонів жителів України і з іншої - вілли, особняки, яхти, елітні машини кучки безсовісних банкірів і куплених ними продажних чиновників. І саме тому ця боротьба до кінця.

Прес-служба ГСІА «Ваша Надія»


Не вагайтесь - телефонуйте! +38-067-448-56-84 Це Ваша Надія